KONST / Litografier / Färglitografi 13978168
nr 1397 8168
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 155/360, daterad -91. Oramat löst blad. Bladets mått: 46x63 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 maj 2021
kl 19:33:26
11/5 23:10:58
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson